Simulátory

Počátek mojí tvorby do železničních simulátorů se datuje někdy do roku 2006 a můžu dneska s odstupem času říct, že právě tvorba skinů byla tím prvotním impulsem, bez kterého by Stefja nebyl Stefjou. Doby, kdy jsem nad texturami proseděl celý víkend a chrlil jsem virtuální lokomotivy a vozy na počkání už je dávno pryč, což ale neznamená, že si občas, abych si odpočinul, ke skinaření nesednu.

Skiny pro Trainz

Těžištěm mojí skinařské tvorby zůstává herní série Trainz, které jsem věrný dodnes. Malované textury postupně vystřídaly fototextury, přešel jsem na větší rozlišení a ve spolupráci s dalšími autory vznikly doplňkové meshe, které přibližují skin blíže k předloze. Vzhledem k častým krádežím textur jsem byl nicméně nucen zrušit veřejný download – skiny nyní naleznete ke stažení na placené platformě Patreon

Úzkorozchodná trať Frýdlant v Čechách – Heřmanice

Dnes již dokončený projekt Heřmaničky jsem začal rozpracovávat někdy během střední školy a nakonec se délka jeho stavby protáhla na téměř šest let. Součástí byla nejen tvorba autentických objektů, včetně nových keřů a travin, ale také vozidel, které na zdejší dráze jezdily. Více o mapě lze najít na samostatné podstránce.

Konverze do dalších simulátorů

Nejsem ten typ člověka, který by chtěl sedět jen na jedné židli a proto najdete moje skiny i v jiných simulátorech. Především se jedná o stroje řady 750/754, které nejnověji obohatily vozidlový park mým kolegům a kamarádům, tvořícím pro Railworks. Prozatím se jedná o pár strojů, ale věřím tomu, že časem se využijí všechny mnou poskytnuté textury a zastoupení „brejlovců“ se podaří rozšířit.

Model stroje 754 pro RW

Model stroje 750 pro RW

Poznámka pod čarou

Moji simulátorovu tvorbu můžete podporovat různými způsoby – ať už pravidelně přes výše zmíněný Patreon nebo jednorázovým příspěvkem na kafe přes bankovní účet 193755580/0300 nebo také přes Paypal. Díky za fíky a užijte si jízdu s mými skiny.

Nejnovější dokončený skin: Energaspol 730.631-9

stefja_20211110_0000

kvetina