Galerie

Z mnoha osobních i profesních důvodů sám sebe nepovažuju za fotografa. Jednak nevlastním ani svůj fotoaparát a jednak, kdybych se za fotografa považoval, mohl bych nabýt dojmu, že focení rozumím. A to skutečně není pravda.

Nicméně, pokud se odprostím od výše uvedeného, tak foťák držím v ruce poměrně často. A fotím rád. Baví mě dokumentovat svět kolem sebe a zkoušet zachycovat nová témata. Některé z nich ve zkratce představím tady, kompletní sbírku mých veřejnosti přístupných záběrů pak můžete v plném rozlišení najít na Flickru

Železnice

Focení světa kolem kolejí tak nějak přímo souvisí s mojí prací, s tím, co mám rád a co mě naplňuje. Tajům traťových snímků pořád ještě úplně nerozumím, takže si občas odskočím k momentkám a detailům.

 

 

Čiernohronská lesní dráha

Nikdy by mě nenapadlo, jak osudově do veškeré mojí tvorby zasáhne Čierny Balog a jeho úzkorozchodná železnice. V roce 2012 jsem si troufl coby poměrně nezkušený začátečník udělat pár záběrů. Jsem rád, že mě těch pár záběrů posunulo o tolik zkušeností vpřed a že jsem díky nim mohl realizovat řadu projektů. I když ČHŽ už není mým pilotním cílem pro seberealizaci, na Balog a možnosti, které mi dal, nikdy nezapomenu.

 

 

Urbex

K focení zanikajících a neudržovaných objektů a technických zařízení jsem se dostal v podstatě jako slepý k houslím, ale skutečně mě tohle téma baví a oslovuje. Industriální či dopravní památky stále nejsou v zorném poli mnoha zainteresovaných míst a tak je stále kde brát inspiraci na nové záběry – dokud daný objekt ještě stojí…

 

 

Krajina, rovina

Ne vždycky mám čas si sebou brát foťák úplně všude a ne vždycky, když jej u sebe mám, tak se mi chce fotit – znáte to, KOPR… Ale při vzácné konstelaci hvězd mě políbí na čelo múza a já pak s radostí fotím úplně obyčejné věci kolem sebe, které mi dílem okamžiku začnou mnohdy připadat zcela nevšední.